Our range of products include dr fixit sure seal 5kg, dr fixit fastflex waterproofing coating, 50 kg dr. fixit powercreate, dr.fixit flexi pu 270 - 25 kg, dr.fixit crystalline 25 kg and dr fixit pu plain injection 32 kg.
₹ 229 / Litre Get Latest Price
| Application Area | Water Tank, Lift Pit, Swimming Pool |
| Base Material | Crystalline |
| Negative Pressure | Not For Negative |
| Category | Waterproofing Coating |
| Coverage Area | 1 m²/kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Color | White Crystal |
| Recommended Coat | 3 Coats |
| Material | waterproof primer |
| Form Of Chemical | Liquid |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Litre
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 48 Kg Pack |
| Form of Chemical | Liquid |
| Brand | Dr Fixit |
| Usage/Application | Waterproofing |
| Packaging Type | Can |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 149 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 50 kg |
| Color | Black |
| Form | Liquid |
| Usage/Application | Floors |
| Brand | Asian Paints |
| Packaging Type | Drum |
| Pack Size | 50 Kg |
₹ 340 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 25 kg |
| Category | Waterproofing Coating |
| Form Of Chemical | Liquid |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2350 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 25 kg |
| Color | White Crystal |
₹ 1320 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 32 kg |
| Form Of Chemical | Liquid |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1430 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 20kg |
| Form Of Chemical | Liquid |
| Country of Origin | Made in India |
Nafees (Proprietor)
Nafees Nazz Construction
Avadh Enclave, KH No-81 8 Kha,103, Hardoi Road, Dubagga
Lucknow - 226001, Uttar Pradesh, India