Offering you a complete choice of products which include stainless steel wire mesh, dr.fixit primeseal 604 1 liter, dr fixit lw plus waterproofing chemicals 50 kg, sakarni gypsum plaster of paris 25 kg, dr fixit pidicrete urp waterproofing chemical and efflorescence resistant penetrating primer.
₹ 750 / Sq ft Get Latest Price
| Thickness | 14 Gauge (2.03 mm) |
| Material Grade | SS304L |
| Opening Size | 1/4 Inch |
| Hole Shape | Square |
| Weave Type | Plain |
| Mesh Number Size | 50 |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Medicinal Purpose |
₹ 229 / Litre Get Latest Price
| Packaging Size | 20kg |
| Form | Liquid |
| Category | Waterproofing Coating |
| Color | White Crystal |
| Usage/Application | waterproofing coating |
| Packaging Type | bucket |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Litre
₹ 185 / Litre Get Latest Price
| Type | 101 LW Plus |
| Packaging Size | 50 liter |
| Form of Chemical | Liquid |
| Brand | Dr Fixit |
| Product Type | Waterproofing Chemicals |
Minimum order quantity: 50 Litre
₹ 230 / Bag Get Latest Price
| Packaging type | Bag |
| Usage/Application | Construction |
| Grade Standard | Super Fine |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Size | 15 Kg |
₹ 189 / Litre Get Latest Price
| Packaging Size | 20kg |
₹ 2600 / Litre Get Latest Price
| Packaging Size | 10 ltr |
| Brand | Berger |
| Packaging Type | Bucket |
| Finish Type | Matt |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Bonding Primer |
| Color | White |
| Primer Base Type | Latex Based |
₹ 4500 / Litre Get Latest Price
| Packaging Size | 20 kg |
| Form Of Chemical | Liquid |
| Usage/Application | Waterproofing |
| Brand | Dr Fixit |
| Grade Standard | Analytical Grade |
| Category | Waterproofing Coating |
₹ 800 / Roll Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Tape Width | 1 Inch |
| Pattern | Plain |
| Tape Length | 20 m |
| Color | White |
| Tape Type | Adhesive |
| Size | 10 Inch |
₹ 580 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 20kg |
| Brand | Fosroc |
₹ 550 / Bag Get Latest Price
| Packaging Size | 40 Kg |
| Brand | rise white |
| Provide Home Painting | Yes |
| Packaging Type | Bag |
Get Latest Price
| Usage/Application | 50ml Per Bag Of Cement |
| Packaging Size | 20kg |
| Brand | Dr Fixit |
| Category | Cement admixture |
| Color | grey |
| Form Of Chemical | Liquid |
₹ 1500 / Roll Get Latest Price
| Usage/Application | Water Proofing |
₹ 250 / Bag Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
Nafees (Proprietor)
Nafees Nazz Construction
Avadh Enclave, KH No-81 8 Kha,103, Hardoi Road, Dubagga
Lucknow - 226001, Uttar Pradesh, India