We are a leading Wholesaler of fosroc cebex 100 grout admix 225, dr. fixit polyplus cp 25 kg, dr fixit pu sealant 600ml, dr fixit 112 pidifin 2k 3 kg and dr fixit crack x paste from Lucknow, India.
₹ 60 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 25 Kg, cebex 100 |
| Concrete Strength Grade | M15 |
| Manufactured By | fosroc |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Litre Get Latest Price
| Packaging Size | 25 kg |
| Category | Cementitious Waterproofing |
| Color | White Crystal |
| Material | concrete mixture |
| Grade Standard | Analytical Grade |
| Form Of Chemical | Liquid |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 600 ml |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 425 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | waterproofing coating |
| Packaging Size | 3kg |
| Color | grey |
| Category | Cementitious Waterproofing |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 330 / Kg Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
Nafees (Proprietor)
Nafees Nazz Construction
Avadh Enclave, KH No-81 8 Kha,103, Hardoi Road, Dubagga
Lucknow - 226001, Uttar Pradesh, India